Zahrádka může být i malá

Jedním z nich může být zahrádkaření, či práce na zahrádce všeobecně. K tomu patří stejně jako hrabání listí a kompostování, stejně jako střih květin a dávání do vázy. Patří to k sobě. Ne tak ovšem, máme-li takový koníček, ale ani prostor a ani zrovna moc peněz na něj. Většinou jsou to lidé v panelácích, kteří jsou odkázáni na balkon a ti s ještě menším prostorem jen na svůj byt a parapet. Takoví třeba listí hrabat nemohou, neb v obýváku ho bývá pomálu, bývá -li vůbec jaké. Taktéž o kompostování se v domácnosti může hovořit jen ztěžka a zhusta se také nevyskytuje. Tedy, mimo některých domácností, kde je kompostování stálým jevem a nikomu zrovna nějak moc nevadí.

květináč s rostlinou

Malá zahrádka je také zahrádka. A prý, čím menší, tím hezčí. V každém případě se člověk musí starat, aby i to málo bylo vůbec k něčemu. Takže je třeba shánět všelijaké věci, od kvalitní hlíny po hnojivo, nebo květináče. Ty jsou samostatnou vědou pro každého, kdo pěstuje kytky. Jeden preferuje takové, druhy zase jiné a ten třetí si svoje vyrobí svoje svépomocí. Nemusí totiž být každý z hlíny. Jsou i jiné materiály.

Plastové květináče kulaté jsou asi prodejci nejvíce dováženy a také se nejvíce kupují. Proč? Inu, snadná odpověď. Jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje a hlavně, když někomu spadnou třeba z okna, či odkudkoli z větší výšky, nikterak jim to neublíží. Zůstanou tak jak jsou, neporušené. Proto je jejich obliba značná.

sukulent v květináči

Dalším plusem je to, že v některých obchodech jsou levnější než hliněné. Tedy, skoro ve všech. Jen výjimečně je tomu naopak. Tyto květináče se dají sehnat i ve více barvách. Ten, kdo požaduje jinou než cihlově červenou, může si koupit černé, nebo jiné. Jen je třeba vědět kde nakupovat. A to vám prozradím já přímo zde, v tomto článku. Nemusíte nikam chodit, ani nic pracně shánět. Stačí jen když kliknete na odkaz výše.