Hrajeme si s přáteli na koberci

Také udržujete dobré mezilidské vztahy s vašimi přáteli, s nimiž podnikáte společné dovolené a akce v podobném duchu, kdy se bavíte ve volném čase sportovními aktivitami nebo společenskými hrami? Někdy ke skvělé zábavě postačí docela málo, například posezení v obýváku u dobré kávy nebo ovocného džusu a plata chlebíčků, a někdy namísto sezení křesle mnohem lépe poslouží k zábavě koberec na podlaze.

kočka na koberci

Výhodou tohoto postupu je větší volná plocha, na níž lze rozložit například hrací plán deskových her, podrobnou papírovou mapu, anebo střih z tenkého papíru pro šití oděvu na šicím stroji. Tehdy se po koberci pohybujete obvykle naboso nebo v ponožkách, protože je to při sezení na bobku i v tureckém sedu pohodlnější, než v domácí obuvi.

Takto provozovaná zábava může spolehlivě plnit svůj účel do té doby, dokud je koberec relativně čistý. Jestliže se jej snažíte udržet v čistotě běžným vysavačem, půjde to ale pouze do určité doby, dokud se nezačne projevovat nedostatek tohoto řešení, a tím je odsávání pouze části nečistot. To, co sáčkový vysavač neodchytí, mezi vlákny zůstane, nalepí se na ně a vytvoří časem lepkavou směs, která koberec promění v nevábné prostředí, zcela nevhodné jak pro chůzi, tak i pro posezení s kamarády.

perský koberec

Lepkavou směs pomáhá vytvořit i pot na chodidlech, který se vetře do kobercových vláken podobně, jako se utíráte do ručníku, a bakterie, co se jím živí, tu vykonají podobnou službu, jako na ponožkách či silonových punčochách. Jenže silonky skončí v pračce, zatímco koberec do pračky strkat nemůžete, a to je vhodná chvíle povolat profesionály s čisticím strojem Rotovac.

Profesionální čištění koberců se postará jak o zašlapané skvrny a nečistoty, tak i typický „chodidlový“ zápach nebo odér, který na koberci vytváří žluklé tuky rozptýlené do ovzduší z přípravy pokrmů.