Inspirujte se výstavbou smyslového chodníku na YouTube

Zaregistrovali jste na YouTube, že se tu objevují i tzv. smyslové chodníčky? Oč se jedná a k čemu je to dobré? Smyslový chodník je pouze jiný název pro tzv. bosonohý neboli barefoot chodník. Jednoduše se tu vyzujete z bot a procházíte se po vyměřené ploše naboso. V podstatě se tím situujete do přirozené podoby, kterou by měli lidé provádět častěji, protože lidská chodidla nebyla původně stvořena pouze pro chůzi v obuvi. Na chodidlech se nachází mnoho citlivých nervových vláken a ta mají příznivý vliv na naše smysly i na vnitřní orgány. Odtud také pochází onen název „smyslový“ chodník.

videa na YouTube

Stimulací bodů na chodidlech se aktivují energetické dráhy v těle a smyslové chodníky nahrazují jakési uzemnění, což je energetické propojení s planetou Zemí.

Vyhledávejte informace na YouTube

Jestliže máte zájem vybudovat na vlastní zahradě i kdekoli jinde bosonohý chodník, využijte kanálu YouTube, který vám poodhalí některé důležité jevy a techniky, jak chodník stavět, a jaké materiály použít pro jeho povrch. Většinou se jedná o různé kombinace písku a kamínků různé hrubosti, a spolu s nimi i šišek jehličnanů, větviček, dřevěných špalíků nebo i kovových prvků, jako jsou šrouby, matice, podložky atp. Zajímavé pro bosonohou chůzi jsou i plochy, které velmi zahřívá slunce, například černé lávové kameny, a v protikladu s něčím, co sluneční záření odráží, což je třeba něco transparentního, bílého či krémového.

bosonohá chůze

Videa jsou ke stažení zdarma

Z YouTube vám doporučujeme stáhnout si nalezené příspěvky video downloaderem online Stahuj videa. Stažení je zdarma a hlavně máte video k dispozici a můžete podle něj začít chodník budovat. Video tak budete mít k dispozici i tam, kde nejste připojeni k Internetu, a také neriskujete, že video jeho majitel smaže. Videa si ukládejte na dvě nezávislá úložiště, což vám poslouží jako pojistka, kdyby jedno z nich selhalo.