Rychle a jednoduše

Hypotéka. Ten, kdo jí už má tak se směje a má tedy proč. Získat hypotéku opravdu není tak snadné, jak si každý myslí. Protože když jim řekneš, že budeš žádat o hypotéku, tak ti každý řekne, jo však to je v klidu. Zajdeš do své banky, řekneš jim, co potřebuješ, podepíšeš pár papíru a pak dostaneš peníze. Kdyby to bylo takhle jednoduché, tak dneska už má každý postavený dům a bydlí ve svém. A nájmy už nám nebudou k ničemu. Protože proč platit nájem, když stačí zajít do banky pro peníze a postavit si za ně dům ve kterém budu bydlet šťastně až do smrti. A takhle ta pohádka končí.

peníze

Vraťme se prosím zpátky do reality, kde pro získání hypotéky musíte projít jakoby nějakými zkouškami. Jak to tedy všechno probíhá a proč je to tak složité? Nebo proč pracující lidé, klienti banky hypotéku kolikrát nedostanou a z banky jdou jako spráskaný pes. Je to opravdu smutné, ale tohle je realita. Když se banka rozhodne že vám nepůjčí, tak prostě nepůjčí a můžete se třeba i na hlavu stavět. Nic s tím neuděláte. Leda tak počkat a pak to zase někdy zkusit na druhý pokus, ale nikdo vám nezajistí že na podruhé ji třeba dostanete. Ať už jste klientem jakékoliv banky tak při žádosti o hypotéku jste posuzováni většinou všude stejně.

peníze

Banky si vás prověřují. Prověřují bonitu klienta, dále schopnost hypotéku splácet, takže zda máte stály příjem. Dále prověřuje, zda nemáte někde nějaký škraloup, kdy jste třeba nezaplatili v čas složenku anebo taky na jak dlouho máte pracovní smlouvu a jak dlouho pracujete. A potom se rozhodne, zda finance dostanete nebo ne. Ale ještě jetu jedna možnost. Jde sice o nebankovní hypotéku, ale je to jednodušší cesta k financím a zase se tak od banky moc neliší. Ve směs mají kolikrát stejné podmínky, ale záleží na společnosti, co půjčky poskytuje. Zde si můžete více zjistit o hypotéce bez příjmu.